Vrasja e 15-vjeçarit në Gramsh/ Gjykata e Elbasanit lë në burg 4 të miturit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vrasja e 15-vjeçarit në Gramsh/ Gjykata e Elbasanit lë në burg 4 të miturit

Gjykata e Elbasanit ka lënë në burg katër të miturit e akuzuar se në bashkëpunim me njëri-tjetrin vranë 16-vjeçarin Fation Bici.

Më herët, Prokuroria e Elbasanit dorëzoi në gjykatë kërkesën për caktimin e masës së sigurisë “arrest me burg” për katër të miturit.

 

 

Advertisement

Akuza që rëndon mbi është vrasje në bashkëpunim dhe mbajtje pa leje e armëve të ftohta.

 

 

Sipas materialeve të dorëzuara në gjykatë, rezulton se të rinjtë që u bënë pjesë e ngjarjes, ishin konfliktuar disa muaj më parë dhe më 16 maj kishin shkuar për të marrë hak duke u pajisur me thika dhe doreza.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy