Vrasja e Santiago Malkos/ SPAK jep pretencën për Ilir Selmanin dhe Elvis Gacajn

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vrasja e Santiago Malkos/ SPAK jep pretencën për Ilir Selmanin dhe Elvis Gacajn

Prokuroria e Posaçme ka kërkuar dënimin me 25 vite burg për Ilir Selmanin, i cili akuzohet si një nga organizatorët e vrasjes së ish-policit, Santiago Malko, krahu i djathtë i Ervis Martinajt në gusht të vitit 2019.

 

Ndërsa për Elvis Gaçajn, prokuroria kërkoi dënimin me 7 vite heqje lirie.

 

Advertisement

Për këtë ngjarje u dënua me 25 vite burg Blendi Teta si person që kishte mbajtur në vëzhgim lëvizjet e Malkos duke njoftuar edhe autorët për të kryer ekzekutmin.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy