Zgjedhjet e 14 majit, Balla nga Patosi: Votoni punën dhe zhvillimin e qytetit tuaj. Koha kur bashkia flinte gjumë është një e shkuar e trishtë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zgjedhjet e 14 majit, Balla nga Patosi: Votoni punën dhe zhvillimin e qytetit tuaj. Koha kur bashkia flinte gjumë është një e shkuar e trishtë

Kryetari i Grupit Parlamentar dhe njëherësh Drejtuesi politik i PS për qarkun e Fierit Taulant Balla është ndalur sot në Patos ku ka theksuar se më 14 maj votohet për çuar përpara të gjitha projektet për zhvillimin e çdo qyteti, të çdo bashkie, si dhe bëri thirrje që askush mos ta çojnë votën dëm tek hijet e së shkuarës.

 

Balla nënvizoi se nëse doni një bashki që punon dhe nuk fle gjumë atëherë të votojnë Partinë Socialiste pasi është e vetmja zgjidhje për të çuar përpara Shqipërinë dhe shqiptarët.

 

Advertisement

Më 14 maj vota juaj është vendimtare për Patosin dhe për gjithë Shqipërinë. Nëse doni punë keni Fationin, nëse doni ta çoni votën dëm janë dy kandidate të tjera me të cilat nuk kam asnjë problem, se nuk janë ato problemi, por problemi i tyre janë ata që i kanë vënë.

 

Fationi është një kandidat që Edi Rama dhe Partia Socialiste e kanë sjellë për Patosin, për të vazhduar përpara shumë punë të mira që janë bërë në këto vite, por gjithashtu edhe për të realizuar ato që nuk janë bërë ende. Nëse do që bashkinë ta vësh në punë duhet t’ia japësh votën përfaqësuesve të Partisë Socialiste, nëse do që bashkinë ta vësh në gjumë kemi miqtë e bilbilit dhe iku bashkia.

 

Advertisement

Gjithashtu pajisja me certifikatë pronësie të tokës është një prej atyre detyrimeve që ne si Parti Socialiste e kemi detyrim, pasi është e pamundur që asaj toke t’i japësh vlerë ekonomike nëse nuk e ke atë certifikatë. Gjithashtu ne kemi arritur disa reforma të rëndësishme, qoftë për rritjen e pensioneve apo të rritjes së pagave.

 

Ndaj ne socialistët jemi e vetmja mundësi për të vazhduar, për të çuar përpara dhe për të zgjidhur halle. Më 14 maj votoni Fation Duro dhe Partia Socialiste, kjo është zgjedhja më e mirë, vota tek ata të tjerët është votë e çuar dëm”.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy