Zgjedhjet e ardhshme lokale/ Meta: Do bashkëpunoj ngushtë me PD

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zgjedhjet e ardhshme lokale/ Meta: Do bashkëpunoj ngushtë me PD

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka deklaruar se do të bashkëpunojë ngushtë me Pasrtinë Demokratike në zgjedhjet e ardhshme lokale.

Në një konferencë për media, ai tha se zgjedhjet e ardhshme lokale do të jenë një triumf i llogaridhënies.

Advertisement

“Ka vetëm një Parti Demokratike dhe vetëm një. Është një parti me shumë kontribute. Do bashkëpunojmë shumë ngushtë me PD. Që është një vetëm një. Që është si populli opozitar. Koha e përgjumjes për hatër të PD ka mbaruar. 7 Korriku ishte një tregues i qartë i këtij zgjimi të vlerave më të mira të PD si parti e vlerave. Do punojmë shumë ngushtë me PD. Por edhe me PS për reformën territoriale. Zgjedhjet e ardhshme do të jenë triumf i llogaridhënies”, tha Meta.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy