Zjarr i fuqishëm në kodrat me ullinj të Roskovecit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zjarr i fuqishëm në kodrat me ullinj të Roskovecit

Një zjarr i fuqishëm perfshiu kodrat me ullinj të Roskovecit. Flakët mbuluan nje sipërfaqe të konsiderueshme në zonën e Kumanit, ndërsa zjarrfikësit nga Roskoveci, Patosi dhe Fieri, u munduan te izolojne vatren.

 

Por zjarri vijon të përparojë në lartësi të kodrës, ndërsa flakët favorizohen nga era.

 

Advertisement

Banorë të zonës po ndihmojne forcat zjarrfikese, nderkohe qe deri me tani nuk dihet ende shkaku i rënies së zjarrit.

 

Një pjesë e mirë e kodrave eshtë djegur tashmë, ndërsa po vijojne perpjekjet  për të shmangur përhapjen e tyre.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy