Zjarre edhe në Vlorë/ Digjen kodrat me ullinj, në Kaninë rrezikohen banesat

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zjarre edhe në Vlorë/ Digjen kodrat me ullinj, në Kaninë rrezikohen banesat

Sipërfaqe të mëdha me ullinj janë përfshirë nga zjarret edhe në Kaninë të Vlorës.

Flakët ndodhen afër banesave, ndërsa 3 mjete zjarrfikëse po punojnë për shuarjen e tyre.

Advertisement

Ndërkohë një tjetër vatër zjarri ka përfshirë kodrat e fshatit Zvërnec dhe ka djegur një sipërfaqe me ullinj.

Flakët po ndihmohen nga erërat dhe terreni i vështirë.

Advertisement

Aktualisht mësohet se një helikopter po ndërhyn për të shuar zjarrin në Kaninë.

Vlorë/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 13:50, në një kodër të fshatit Kaninë, ka rënë zjarr dhe po digjen shkurre dhe një sipërfaqe toke me ullinjë.

Advertisement

Shërbimet e Policisë dhe shërbimet zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për fikjen e zjarrit.

Gjatë ditës së sotme zjarre kanë rënë edhe në Patos ku janë djegur sipërfaqe me ullinj dhe një vilë dy katëshe.

Advertisement

Fatmiresisht pa dëme në njerëz.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy