Zjarr në Belsh/ Digjen hektarë me ullishte dhe agrume (Pamjet)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zjarr në Belsh/ Digjen hektarë me ullishte dhe agrume (Pamjet)

Mesditën e sotme një zjarr me përmasa të mëdha ka përfshirë një sipërfaqe mjaft të madhe me ullinj dhe agrume territorin e Bashkisë Belsh.

Era e fortë dhe temperaturat e larta po favorizojnë përhapjen me shpejtësi të flakëve në të gjitha drejtimet duke djegur në pak kohë disa hektarë me ullishte dhe agrume.

Advertisement

Për izolimin dhe shuarjen e flakëve janë mobilizuar forcat dhe mjetet e shërbimit zjarrfikës të bashkive Belsh, Kuçovë e Cërrik. Në ndihmë të tyre në terren janë edhe dhjetëra banorë të zonës dhe punonjës të shërbimit pyjor.


Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy