Zjarri djeg ullishtet në Berat/ Era përhap me shpejtësi flakët

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zjarri djeg ullishtet në Berat/ Era përhap me shpejtësi flakët

Një zjarr ka rënë në zonën e ullishteve në fshatin Veleshnje në Berat. Zjarri ka nisur papritur në një nga ullishtet e fshatit dhe si pasojë e erës zjarri është përhapur me shpejtësi drejt zonës kodrinore,të mbushur me pemë ulliri.

 

Në zonën e zjarrit kanë shkuar menjëherë 2 grupe shërbimi të Shërbimeve Zjarrëfikëse dhe në një kohë të shkurtër zjarri është vënë nën kontrroll. Si pasojë e zjarrit është djegur një sipërfaqe e konsiderueshme me shkurre e ferra dhe disa rrënjë ullinj.

 

Advertisement

Falë ndërhyrjes së shpejtë të zjarrëfikësve,fatmirësisht nuk pati dëme në njerëz dhe në banesat që ndodheshin shumë pranë vatrës së zjarrit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy