Zjarri përfshiu godinën, reagon QSUT: Pacientët janë të sigurtë, gjithçka është nën kontroll

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zjarri përfshiu godinën, reagon QSUT: Pacientët janë të sigurtë, gjithçka është nën kontroll

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” ka reaguar lidhur me zjarrin që përfshiu godinën mëngjesin e kësaj të diele. Sipas QSUT, zjarri është vënë nën kontroll dhe nuk ka ka asnjë të dëmtuar.

Ndërkohë, pacientët janë evakuuar në godine të tjera, aty ku ndodhen shërbimet e tjera të urgjencës në QSUT.

“Nuk ka asnjë të dëmtuar dhe pacientët janë të gjithë të akomoduar në godina të sigurta, ku janë shërbimet e tjera të urgjencës në QSUT.

Falë angazhimit të personelit mjekesor, mbështetës dhe atij zjarrëfikës situata është nën kontroll”, thuhet në njoftim.

Advertisement

Shkaqet e zjarrit janë ende nën hetim, teksa mësohet se bateritë e serverave kanë pasur probleme gjatë natës në katin -2./vizionplus.tv/

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy