Zyrtare/ Mbyllet numërimi në 31 bashki; PS fiton 25 prej tyre, “Bashkë Fitojmë” vetëm 6

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zyrtare/ Mbyllet numërimi në 31 bashki; PS fiton 25 prej tyre, “Bashkë Fitojmë” vetëm 6

Në gjysmën e bashkive të vendit ka përfunduar procesi i numërimit të votave, ku saktësisht në 31 nga 61 të tilla është shpallur dhe rezultati përfundimtar.

 

Partia Socialiste ka fituar ndjeshëm në shumë bashki, ndërsa numri total i fitoreve të vulosura të partisë në pushtet në zgjedhjet vendore të së dielës, aktualisht është 25.

 

Advertisement

Gjithashtu, duket se PS po korr sukses edhe në bastionet e së djathtës.

 

Nga ana tjetër, koalicioni “Bashkë Fitojmë” ka fituar vetëm 6 bashki, ndërsa Partia Demokratike që mbart dhe historinë e ngjizjes së pluralizmit duket se është braktisur nga elektorati i saj, duke mos fituar drejtimin e asnjë pushteti vendor.

 

Advertisement

Bashkitë e fituara nga PS:

 

Bashkia Sarandë

 

Advertisement

Bashkia Vlorë

 

Bashkia Kukës

 

Advertisement

Bashkia Tropojë

 

Bashkia Rrogozhinë

 

Advertisement

Bashkia Tepelenë

 

Bashkia Elbasan

 

Advertisement

Bashkia Kamëz

 

Bashkia Kolonjë

 

Advertisement

Bashkia Peqin

 

Bashkia Librazhd

 

Advertisement

Bashkia Vorë

 

Bashkia Roskovec

 

Advertisement

Bashkia Këlcyrë

 

Bashkia Dropull

 

Advertisement

Bashkia Libohovë

 

Bashkia Belsh

 

Advertisement

Bashkia Mat

 

Bashkia Klos

 

Advertisement

Bashkia Cërrik

 

Bashkia Gramsh

 

Advertisement

Bashkia Poliçan

 

Bashkia Skrapar

 

Advertisement

Bashkia Selenicë

 

Bashkia Devoll

 

Advertisement

Bashkitë e fituara nga “Bashkë Fitojmë”:

 

Bashkia Memaliaj

 

Advertisement

Bashkia Pukë

 

Bashkia Has

 

Advertisement

Bashkia Fushë Arrëz

 

Bashkia Himarë

 

Advertisement

Bashkia Mirditë

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy