2 gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë organit tuaj gjenital

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Këtu janë dy lëvizje të zakonshme që mund të jenë shumë të gabueshme, transmeton lajmi.net.

Vetë-mjekimi është gjithmonë një zgjidhje e keqe.

Ata kremrat pa recetë ose supozitorët për infeksione e kanë vendin e tyre; kjo ka të bëjë me qasjen më të gabuar në shtëpi që njerëzit ndonjëherë provojnë.

Ju tashmë e dini se çfarë lejohet të hyjë në vaginën tuaj: tampona, lodra seksi, kontroll i lindjeve, gota menstruale dhe jo fruta e materiale tjera.

Advertisement

Spërkatjet me sprej me të vërtetë duhet të ndalet.

Vagina juaj ruan mjedisin e saj të veçantë të ekuilibruar me pH, në sajë të baktereve lactobacillus të pranishme në të.

Kur përdorni një sprej, ju po ndryshoni mjedisin normalisht acid në një mjedis të neutralizuar, dhe pengoni vaginën tuaj të mbrohet vetë. /Lajmi.net/

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy