Për herë të parë në QKUK kryhet një operacion i ndërlikuar tek pacientja që kryente jashtëqitjen përmes organit gjenital

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Për shkak të çrregullimeve abdominal, të lindura me to, pacientja e kishte kryer jashtëqitjen përmes organit gjenital.

“Operacioni është kryer me sukses nga mjekët kirurgë, bashkë me anesteziologë dhe pjesën tjetër të ekipës operatore, gjersa pacienti është në gjendje stabile shëndetësore.”, u than ë njoftimin e QKUK-së,

Po ashtu është theksuar se ky intervenim është i rrallë edhe në qendrat e specializuara botërore, sepse zakonisht këto problem trajtohen kur pacienti është foshnje./Lajmi.net/

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy