Adele, artistja femër më e shitur e shekullit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Adele, artistja femër më e shitur e shekullit

Adele renditet si artistja më e shitur e albumeve femra të shekullit. Ajo kryeson në listën e këngëtarve, ku përfshihen edhe artiste si Madonna, Pink dhe Rihanna.

Sipas të dhënave zyrtare të kompanisë Charts, të tre albumet e Adele shfaqen në 10 rekordet më të shitura nga gratë.

Në krye të listës ishte albumi më i suksesshëm i Adele, i cili u publikua në 2011 dhe ajo ishte vetëm 21 vjeçe.

Përfaqësuesit e organizatave që qëndrojnë pas Ditës Kombëtare të Albumeve, thanë në një deklaratë të përbashkët: “Jemi të lumtur që Dita Kombëtare e Albumeve po kthehet ne një edicion të katërt, duke ndriçuar kontributin e jashtëzakonshëm që gratë japin në muzikë përmes formatit të albumit.”

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy