Albano i “shan” qenin Renisit: Rracë budallenjsh

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Albano i “shan” qenin Renisit: Rracë budallenjsh

Fermerët qëndruan deri në orët e vona duke pirë në verandë, nën shoqërinë e “Balos”, qenushi që i ka shoqëruar që nga fillimi i spektaklit.

Gjatë bisedës, Albano po fliste për sjelljen e qenve në përgjithësi, ndërsa Renisi ka treguar se ai ka një qen “Labrador”. Por sipas Albanos kjo është një rracë “budallenjsh”, koment ky që e ka indinjuar Renisin.

Pjesë nga biseda:

Renisi: Kam një qen.

Advertisement

Ditea: Çfarë rrace e ke qenin?

Renisi: Labrador.

Ditea: Vdes për Labradorët edhe për Golden.

Renisi: Kushurinjë janë.

Advertisement

Albano: Qentë më budallenj në botë, Labradorët dhe Golden.

Ditea: Jo janë super.

Albano: Hanë divanin.

Gloria: Golden Retriever janë qentë më të zgjuar.

Advertisement

Renisi: Golden dhe Labradorët i ke në 10 qentë më të zgjuar. Prit tani se po flasim për qenin tim, e mora vesh që ke lexuar. Qeni im nuk ka ngrënë kurrë divanin, që kur ka qenë 2 muajsh e deri më sot. /vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy