Bie gongu, nga pastrimi i stallave tek mjelia e lopës, fermerët realizojnë detyrat e caktuara 

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Bie gongu, nga pastrimi i stallave tek mjelia e lopës, fermerët realizojnë detyrat e caktuara 

Këtë mëngjes ka rënë gongu për fermerët, i cili i ka lajmëruar për të filluar punët e fshatit.

Valeri, Floriani dhe Mariana janë të parët që janë zgjuar dhe kryefermerja ka ndarë detyrat e tyre.

Valeri ka shkuar të mjelë lopën, ndërsa Floriani i ka dërguar ushqim pulave dhe më pas është marrë me pastrimin e stallave.

Të dy fermerët i kanë përfunduar me sukses detyrat e caktuara. /vizionplus.tv/

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy