Dafina Zeqiri tregon historinë personale: Kam qenë në një marrëdhënie abuzive…

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dafina Zeqiri tregon historinë personale: Kam qenë në një marrëdhënie abuzive…

Këngëtarja shqiptare, Dafina Zeqiri ka ndarë më publikun një histori personale, ku tregon se ish-i dashuri i saj abuzonte me të. Pëmes historisë së saj, ajo përcjell një mesazh për vajzat që ndodhen në situata të tilla, që të reagojnë.

“Si mundet: Sa herë një grua përdhunohet? Abuzohet? Kërcënohet? Madje dhe vritet? Një nga justifikimet që dëgjon nga djemtë është: ‘Ajo më tradhtonte!’, ‘Donte vetë!’, ‘E kërkoi vetë!’.

Advertisement

Dhe ju e besoni? Vajzat e tjera flasin për këtë gjë? Mos e lejoni të akuzuarin të marrin vëmendje nga budallallëqet e tyre! Mos i lejoni të akuzuarit të bëjnë krime dhe të akuzojnë femrat! Mos i lejoni të akuzuarit të hedhin më shumë baltë mbi gratë!

Unë kam qenë në një marrëdhënie abuzive në fillim të karrierës dhe gjejeni pak se kë akuzuan… Mua! E njëjta gënjeshtër me emrin tim: Ajo po më tradhtonte! Nuk mora asnjëherë ndihmë për mbështetje nga sistemi, sepse ishte i korruptuar! Për vite merrja komente dhe gjepura! Ndërsa djali që isha në lidhje eci me kokën drejt dhe i lumtur, sepse ai e fitoi vëmendjen! Stop!

Advertisement

Më ka ardhur në majë të hundës më të mbajturin gojën mbyllur nga idiotët paragjykues! Ju nuk më njihni dhe emri im është përdorur dhe përmendur shumë herë për vëmendje dhe lajme të rreme nga X persona! Stop!”

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy