Dua Lipa: Këngën e parë e shkrova për nënën dhe ishte në shqip

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa iu është përgjigjur pyetjeve më të shpeshta që fansat e saj kanë për të. Njëra ndër pyetjet ishte “Cila ka qenë kënga e saj e parë?”

Ajo tha se kënga e saj e parë titullohet “New Love” dhe është publikuar në vitin 2015.

Këngëtarja tregoi se kënga e parë që ajo ka krijuar vetë në fëmijërinë e hershme i dedikohej nënës së saj, Anesën. I gjithë teksti, u shpreh artistja, kishte si inspirim mamane e saj.

“Kur isha 4 vjeçe e shkrova një këngë për nënën, ishte në shqip dhe nisi si një shaka”, ka thënë Dua

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy