Dua Lipa pushton rrjetin me flamurin “autochthonus”! Serbët mbushin komentet me shkrimin “Kosova je Serbi”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

au • toch • tho • nous mbiemër
(i një banori të një vendi) autokton sesa i zbritur nga migrantët ose kolonistët!

Me këto fjalë, Dua Lipa, ka arritur të bëjë zhurmën më të madhe në rrjet mbrëmjën e djeshmë.

Këngëtrarja me origjinë shqiptare ka vendosur të shpërndajë në Instagram flamurin e famshëm të Shqipërisë Etnike, i cili fluturoi mbi Serbi në ndeshjen e futbollit mes kësaj të fundit dhe vendit tonë.

Flamuri, shkrimi dhe kuptimi i ketij veprimi në tërësi, ka nxitur mijëra komentues në postimin e Duas të cilët normalisht janë ndarë në dy kampe; shqiptarët që e vlerësojnë për këtë xhest si edhe serbët të cilët janë dyndur në komente duke shkruar se Kosova është Serbi.

Advertisement

Nuk është hera e parë që Dua Lipa shfaqet me flamurin shqiptëtar dhe shpërndan me botën simbole dhe copëza nga Kosova e Shqipëria!

Dua Lipa pushton rrjetin me flamurin “autochthonus”! Serbët mbushin komentet me shkrimin “Kosova je Serbi” shkruan Vizion Plus.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy