Kendall Jenner tregon se nuk do të krijojë kurrë një linjë bukurie si motrat e saj: “Unë jam fytyra, jo truri”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kendall Jenner tregon se nuk do të krijojë kurrë një linjë bukurie si motrat e saj: “Unë jam fytyra, jo truri”

Kendall Jenner mund të jetë një nga fytyrat më të famshme në botë, por ndërsa motrat e saj Kylie Jenner dhe Kim Kardashian po ndërtojnë marka bukurie miliarda dollarëshe, ajo zbuloi në një intervistë të re të mërkurën se nuk është për të.

 

“Më pëlqen të mbaj grim, të luaj me të dhe të mësoj nga artistët e grimit në xhirime, por kurrë nuk e shoh veten në një laborator duke krijuar produkte”, tha modelja 27-vjeçare për revistën W në një kopertinë. “Unë mendoj se do t’ua lë këtë profesionistëve që dinë se çfarë po bëjnë dhe e kanë pasion atë – si motrat e mia,” shtoi ajo.

 

Advertisement

Ndërsa Kendall është bashkuar me Kylie për një koleksion të veçantë dhe është ambasadorja aktuale e kozmetikës L’Oreal, ajo preferon të jetë fytyra dhe jo truri pas grimit.

 

Por, ndërsa markat e bukurisë mund të mos jenë në preferencat e saj, Jenner shtoi se të jesh një shef sigurisht që është. . “Unë vij nga një varg i gjatë biznesmenësh – madje edhe gjyshja ime dhe stërgjyshja ime kishin bizneset e tyre,” i tha ajo W. “Unë i shikoja ato kur isha shumë, shumë e re dhe shikoja mamanë time të gjente rrugën e saj. Ajo kurrë nuk kaloi nëpër asnjë lloj trajnimi për të bërë gjërat që bënte. Ajo thjesht e përforcoi atë.”/Living/

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy