Kush do dalë? Mariana dhe Dijonisi vendosin bast për rrengun e Agait

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kush do dalë? Mariana dhe Dijonisi vendosin bast për rrengun e Agait

Rrengu i Agait se sonte do të eliminohet dikush i ka lënë fermerët në ankth për ditë me radhë.

Dijonisi është shprehur se do të jetë ai që do të largohet sonte.

Por kundërt mendimit të tij ka qenë Mariana, e cila shpreh bindjen se asnjë fermer nuk do të largohet dhe se në mbrëmje darkën do e hanë sëbashku.

Të dy fermerët kanë dalë në përfundimin që të vendosin një bast me njëri-tjetrin se kush do të largohet sonte.

Advertisement

Pjesë nga biseda:

Dijonisi: Sonte do të dal unë.

Mariana: Do të dal fjala ime se sonte do të hamë darkën bashkë.

Dijonisi: E vejmë bast me 230 lekë.

Advertisement

Mariana: 230 lekë jo.

Dijonisi: 1000 euro?

Mariana: Jo.

Dijonisi: 500 euro?

Advertisement

Mariana: 50 euro.

Dijonisi: Po jo e jo 50 euro.

Mariana: 50 euro, mendoj edhe për veten time unë.

Dijonisi: Ti mendon që unë nuk dal sonte?

Advertisement

Mariana: Jo. /vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy