Ndahet nga jeta aktori i “General Hospital”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aktori i njohur John Reilly ka ndërruar jetë në moshën 84 vjeçare.

I njohur kryesisht për rolin e tij në “General Hospital”, Reilly lindi në Çikago në vitin 1936.

Ndarja e jetës u konfirmua nga vajza e tij, aktorja Caitlin Reilly, përmes një mesazhi në “Instagram”:

“John Henry Matthew Reilly apo Jack. Drita më e ndritshme në botë është shuar”, filloi ajo postimin e saj. “Imagjinoni personin më të mirë në botë. Tani imagjinoni atë person që është babai juaj. Unë jam shumë mirënjohës që ishte i imi. Unë jam aq mirënjohës për atë. Unë jam aq mirënjohës që e bëra me kohë për ta mbajtur atë dhe për t’i thënë lamtumirë.“Unë sinqerisht nuk e di se çfarë do të bëj, por e di se ai do të jetë me mua. Të dua përgjithmonë babi”.

Advertisement

Ai filloi në biznesin e shfaqjeve në vitet 1960 me role të vogla në shfaqje televizive si “Death Valley Days”, “Apple’s Way” dhe “Gunsmoke”.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy