Ndahet nga jeta reperi i njohur amerikan

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Muzika amerikane sot ka marrë një lajm të trishtë. Reperi i njohur John “Ectasy” Fletcher ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçare.

Fletcher ka qenë pjesë e grupit legjendar “Whodini”. Whodini ishin ndër pionierët komercialë të muzikës rap si bashkëkohës të Grandmaster Flash dhe Furious Five dhe Kurtis Blow.

Shkaku i vdekjes nuk është bërë ende me dije.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy