Olta Boka solli në jetë vajzën Gaia. Ja se kush është kuptimi i emrit të saj!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Olta Boka solli në jetë vajzën Gaia. Ja se kush është kuptimi i emrit të saj!

Një muaj më parë morëm një surprizë shumë të madhe nga këngëtarja Olta Boka e cila për herë të parë konfirmoi lidhjen e saj me partnerin Iv Rrokaj si edhe faktin se ishte në pritje të ëmbël të një vajze.

Në atë periudhë Olta ndau disa foto shumë të bukura ku shfaqeshin të tre, mami Olta, babi Iv dhe voglushja Gaia e cila erdhi në jetë vetëm pak orë më parë.

Këngëtarja ka sjellë në jetë vajzën që e kanë pagëzuar me emrin e veçantë Gaia, teksa ka ndarë edhe një foto tejet të bukur nga materniteti me ndjekësit e saj në Instagram.

A post shared by 𝐎𝐋𝐓𝐀 𝐁𝐎𝐊𝐀 (@oltabokaofficial) on Jul 15, 2020 at 9:14am PDT

Advertisement

Ajo çfarë të gjithëve na bëri kuriozë ishte kuptimi I emrit të vogëlushes Gaia, një emër ky I cili vjen nga mitologjia greke dhe ka kuptimin “nëna e Tokës” si dhe gjithashtu, Gaia, quhej Perëndesha e Tokës.

Gaia është kreative, miqësore, fatlume, e gëzuar, me temperament, bujare, aktive, e vëmendshme, serioze, moderne, e gjallë.

Olta Boka solli në jetë vajzën Gaia. Ja se kush është kuptimi i emrit të saj! shkruan Vizion Plus.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy