Pas përkushtimit në fenë islame, Fero tashmë ndryshon edhe emrin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pas përkushtimit në fenë islame, Fero tashmë ndryshon edhe emrin

Gjithçka duket se po ndryshon në jetën e Feros.

 

Pasi njoftoi se kishte hequr dorë nga muzika, për t’iu përkushtuar fesë islame, Fero ka lënë pa fjalë fansat me reagimet e herë pas hershme.

 

Advertisement

Në mesazhin për mbështetësit e tij, ai kërkonte që këngët e tij të mos dëgjoheshin më. Më pas, ai shpërndau një citat ku thoshte se mund të kishte dy gra.

 

Së fundmi, Fero bëri të ditur se ka vendosur të ndryshojë edhe emrin dhe do të quhet Khattab.

 

Advertisement

Khattab është emri im i ri”, – shkruan ai në një postim në Instagram.

 

Khattab është një emër mysliman i cili në gjuhën arabe do të thotë orator, apo folës.

 

Advertisement

Kujtojmë se, reperi Fero u arrestua për dhunë në familje, sulm fizik dhe kanosje ndaj gruas së tij Arbenita Ismajli.

 

Çifti janë prindër të një vajze dhe modelja e njohur ka kërkuar divorcin nga bashkëshorti i saj.

 

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy