Plagoset me armë këngëtari i njohur francez, misteri që mbulon ngjarjen

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Këngëtari Kendji Girac u gjet i plagosur me armë ditën e sotme pasi policia u thirr në një kamp udhëtarësh në Biscarrosse në bregun jugperëndimor të Francës.

Girac, i cili fitoi The Voice në 2014 me një këngë të shkruar nga xhaxhai i tij, u shtrua në spital në Bordeaux, por lëndimet nuk ishin kërcënuese për jetën, raporton AFP.

27-vjeçari, i cili që atëherë ka shitur miliona albume, u tha hetuesve se ai kishte qëlluar aksidentalisht veten ndërsa po luante një pistoletë automatike Colt 45 që kishte blerë në një dyqan mbeturinash, tha një burim.

Një pistoletë Colt u gjet pa karikatorin e saj në një shkurre pranë hyrjes së kampit, tha një burim tjetër pranë hetimit.

Advertisement

Një burim i tretë tha se policia nuk po përjashtonte asgjë në hetimin e tyre dhe nuk kishte marrë menjëherë në pyetje Girac.

Anëtarët e familjes së Girac shkuan në spitalin Haut-Leveque të Bordeaux, por nuk pranuan të flasin për mediat.

Girac është emri skenik i Kendji Maille. Hitet e tij janë “Color Gitano” dhe “Andalouse” (Andalucia).

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy