Shuhet në moshën 43-vjeçare aktori i njohur hollivudian

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Shuhet në moshën 43-vjeçare aktori i njohur hollivudian, Chadwick Boseman.

Boseman, i cili njihet në filmin “Black Panther” ka vdekur si pasojë e kancerit të zorrës së trashë.

Aktori vuante nga kjo sëmundje që nga viti 2016.

43-vjeçari vdiq në shtëpi pranë familjes dhe gruas së tij.

Advertisement

Aktori nga Karolina e Jugut, u diplomua në 2000 në Universitetin Hoëard, një kolegj historikisht i njerëzve me ngjyrë në Washington ku gjithashtu ndoqi Akademinë Britanike të Dramave në Oksford në 1998.

Shuhet në moshën 43-vjeçare aktori i njohur hollivudian shkruan Vizion Plus.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy