Të dy u diagnostikuan me kancer, zbulohet takimi “sekret” i Kate Middleton me Mbretin Charles para se ajo të jepte lajmin e sëmundjes

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Të dy u diagnostikuan me kancer, zbulohet takimi “sekret” i Kate Middleton me Mbretin Charles para se ajo të jepte lajmin e sëmundjes

Mbreti Charles dhe Kate Middleton po mbështesin njëri-tjetrin në luftën e tyre kundër kancerit, të cilin ata po e luftojnë pikërisht në të njëjtën kohë.

Edhe pse biografi i familjes mbretërore Sally Bedell Smith argumenton se ata kanë pasur gjithmonë një marrëdhënie shumë të mirë, nuk do të ishte ekzagjerim të thuhet se ai e sheh atë si vajzën që nuk e ka pasur kurrë. Ajo ndan me William instinktin për ta mbrojtur atë.

Në fakt, një ditë para njoftimit të Middleton se ajo ishte diagnostikuar me kancer, përmes një videoje, ata darkuan së bashku në Kështjellën Windsor ku, siç supozon biografi, “Kate u lehtësua kur pa se mund të gjesh ekuilibrin në duke ndarë disa informacione personale pa pasur nevojë t’i raportojë të gjitha”.

Ndërkohë, gazetari belg Marc Roche, autor i librit “The Borgias in Buckingham”, i cili ndodhet në Londër dhe i specializuar në çështjet e familjes mbretërore, iu referua formës së kancerit nga e cila vuan Princesha e Uellsit.

Advertisement

“Të gjitha indikacionet tregojnë se ajo iu nënshtrua një histerektomie dhe se vuan nga kanceri i zorrës së trashë. Princesha e Uellsit po i nënshtrohet kimioterapisë parandaluese, e cila mund të bëhet në shtëpi, pa pasur nevojë të shkojë në spital”, tha ai. /vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy