U shpall mashkulli më seksi në botë, por pse Brad Pitt nuk ishte aspak i kënaqur me titullin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
U shpall mashkulli më seksi në botë, por pse Brad Pitt nuk ishte aspak i kënaqur me titullin

Aktori Brad Pitt është një nga të paktët njerëz që është shpallur dy herë si mashkulli më seksi në botë nga revista People, por sipas drejtorit Edward Zwick , atij nuk i pëlqeu aspak ajo që ndodhi, të paktën herën e parë.

Pitt bëri kopertinën e People dhe mori atë titull në vitin 1995, menjëherë pas publikimit të dy filmave shumë të rëndësishëm të karrierës së tij . Pas “Interview with the Vampire” dhe”Legends of the Fall” , kishte kuptim që reputacioni i tij do të ngrihej në qiell dhe ai u emërua mashkulli më seksi. 71-vjeçari Zwick, në autobiografinë e tij të re Hits, Flops, and Other Illusions: My Dytysomething Years in Hollywood , i referohet ngjarjes, duke theksuar se Pitt nuk ishte i kënaqur me këtë zhvillim.

Me shumë mundësi ajo që e justifikon reagimin e tij ishin rrethanat në të cilat u xhirua filmi Legends of the Fall dhe në përgjithësi vështirësitë me të cilat ishte përballur në jetën e tij profesionale përpara se të merrte titullin. Kishte disa probleme me kastin që nga fillimi i xhirimeve, pasi Tom Cruise ishte larguar nga filmi dhe Pitt u fut në minutën e fundit, kështu që ai nuk ishte aq i përgatitur sa donte. Në xhirime ai u përlesh me regjisorin, ndërsa kushtet e xhirimeve në Alberta ishin shumë të vështira, pasi binte shi vazhdimisht dhe të gjithë aktorët duhej të bënin punën e tyre në baltë.

Advertisement

Regjisori i ka kërkuar falje aktorit 60-vjeçar për gjithçka ka ndodhur.

Pitt u emërua si mashkulli më seksi në botë edhe në vitin 2000, por në atë kohë nuk e dimë se cilat ishin ndjenjat e tij për këtë vlerësim joformal, por të rëndësishëm . Vlen të theksohet se vetëm ai, bashkë-ylli i tij Steven Soderbergh, George Clooney dhe Johnny Depp e kanë marrë këtë titull nga revista dy herë në jetën e tyre deri më tani. Shpresojmë që Brad t’i ketë kapërcyer problemet e tij dhe tani i ka pranuar të dy titujt.

/vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy