Vajzat vështirësi në mjelien e lopës, Dijonisi ngatërron bagëtitë, çfarë ndodhi në “Fermën VIP”?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vajzat vështirësi në mjelien e lopës, Dijonisi ngatërron bagëtitë, çfarë ndodhi në “Fermën VIP”?

Kryeplaku Bes kallaku u dha si detyrë vajzave të fermës të mjelin lopët, e cila u kthye në një sfidë të vërtetë për to. Çiljtea ishte e para që provoi të mjelë lopën, provë që e kaloi me sukses.

Pas Çiljetës ishte radha e Diteas që të mjelë lopën, por që u kthye në një sfidë. Blogerja e kishte shumë të vështirë të mjelte lopën dhe pas shumë përpjekjesh dhe mësimesh nga kryeplaku ajo mundi të marrë pak qumësht.

Momentet gazmore në “Fermën VIP” nuk përfundojnë vetëm këtu.

Teksa Dijonisi shkoi në vathën e dhive për t’u kujdesur për bagëtitë, ai i ngatarroi ato me delet dhe po kërkonte qingjat e porsalindur. Ndërsa nga ana tjetër Elsa rrëzoi derën e vathës, gjë që e trembi atë. /vizionplus.tv

Advertisement

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @fermavip.al

Advertisement

 

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy