Vjen në jetë vajza e Harry dhe Meghan

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vjen në jetë vajza e Harry dhe Meghan

Duka dhe Dukesha e Sussex kanë njoftuar lindjen e fëmijës së tyre të dytë, një vajzë.

 

Lilibet “Lili” Diana Mountbatten-Windsor lindi të premten në mëngjes në një spital në Santa Barbara, California.

 

Advertisement

Nëna Meghan dhe fëmija janë të shëndetshëm dhe mirë, tha çifti në një deklaratë.

 

Harry dhe Meghan shpjeguan se e quajtën vajzën Lilibet, siç ka pseudonimin stërgjyshja e saj.

 

Advertisement

Emri i saj i mesëm, Diana, u zgjodh për të nderuar gjyshen e saj të ndjerë.

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy