Will Smith: Në moshën 50 vjeçare kuptova se paratë nuk mund të më bëjnë të lumtur

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Will Smith: Në moshën 50 vjeçare kuptova se paratë nuk mund të më bëjnë të lumtur

Will Smith foli për marrëdhënien e tij me paratë në një intervistë për Complex.

Gjatë bisedës me Speedy Morman, ylli i “Emancipation” qeshi me një pyetje rreth vlerës së tij neto të raportuar prej 350 milionë dollarësh.

“As nuk e di. Unë nuk diskutoj gjëra të tilla”, tha ai.

Ai shtoi se është në “fazën e rënies” financiarisht, ndërsa pranoi se është dikush që “kishte para, humbi para, pastaj i kishte përsëri dhe më shumë seç e kishit imagjinuar”.

Advertisement

“Për gjysmën e parë të jetës sime kam mbledhur, mbledhur, mbledhur. Pjesa e dytë do të jetë jep, jep, jep” , tha ai dhe nënvizoi se “diku rreth të 50-ave diçka ndryshon”.

“Epo, ti e kupton se asnjë nga këto nuk mund të të bëjë të lumtur. Kur keni blerë gjithçka që dëshironi dhe nuk ka asgjë tjetër në tokë që dëshironi të blini, do të doja që kjo të ishte një dhuratë që të gjithë mund ta kishin, sepse materia nuk mund të bëjë asgjë për t’ju kënaqur.  Jam në atë fazë të jetës sime që mund të jetë vërtet e frikshme. Kur e kupton se pa një lidhje, pa para, pa fëmijë, nuk ka fjalë për fjalë asgjë që mund të të bëjë të lumtur”, shpjegoi ai.

Advertisement

Diskutimi i aktorit për financat vjen mes raporteve të reja se Fondacioni Familjar Will And Jada Smith po mbyllet për shkak të mungesës së donacioneve pas shuplakës së tij të diskutueshme ndaj Chris Rock në Oscars 2022.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy