Ajeti humbet dy ndeshjet për shkak dëmtimi, ftohet mbrojtësi Jon Mersinaj

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ajeti humbet dy ndeshjet për shkak dëmtimi, ftohet mbrojtësi Jon Mersinaj

Pas Mitajt, mbrojtja e Shqiperise humbet nje tjeter lojtar për dy ndeshjet e fundit të kualifikueseve të Euro 2024 ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe.

 

Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se mbrojtësi Arlind Ajeti nuk do të jetë i gatshëm për këto dy sfida për shkak dëmtimi.

 

Advertisement

Futbollisti është dëmtuar gjatë ndeshjes së fundit në kampionatin rumun me Cluj, por është paraqitur që mbrëmë në grumbullimin e Kombëtares, duke iu nënshtruar kontrolleve mjekësore.

 

Pas rezonancës magnetike është konkluduar se Ajeti ka një dëmtim në muskujt e pasëm të kofshës së majtë dhe ka nevojë për disa ditë pushim para se të nisë rikuperimin.

 

Advertisement

Sylvinho ka vendosur të thërrasë për këto dy ndeshje mbrojtësin Jon Mersinaj, i cili luan me Lokomotiven e Zagrebit.

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy