Argjentina shokohet nga Arabia Saudite

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nisje shokuese e Kupes se Botes per Argjentinen, nje nga favoritet e boterorit.

 

Messi me shoke u munden 2 me 1 me permbysje nga Arabia Saudite, skuadra me e dobet ne leter e grupit ku bejne pjese edhe Meksika me Polonine.

 

Advertisement

Amerikano-latinet shenuan te paret me ane te Messit me penallti, dhe me pas iu anulluan edhe tre gola per pozicion jashte loje.

 

Por ne pjesen e dyte ne fillim, arabet permbysen gjithcka ne pak minuta.

 

Advertisement

Fillimisht nje gol i Al-Shehri dhe pastaj supergoli i kapitenit Al-Dawsari.

 

Perpjekjet e Messit dhe te tjereve shkuan dem pasi Argjentina nuk mundi te barazoje duke kompromentuar Boterorin qe ne start.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy