Argjentina shokohet nga Arabia Suadite

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nisje shokuese e Kupes se Botes per Argjentinen, nje nga favoritet e boterorit.

Messi me shoke u munden 2 me 1 me permbysje nga Arabia Saudite, skuadra me e dobet ne leter e grupit ku bejne pjese edhe Meksika me Polonine.

Amerikano-latinet shenuan te paret me ane te Messit me penallti, dhe me pas iu anulluan edhe tre gola per pozicion jashte loje.

Por ne pjesen e dyte ne fillim, arabet permbysen gjithcka ne pak minuta.

Advertisement

fFillimisht nje gol i Al-Shehri dhe pastaj supergoli i kapitenit Al-Dawsari.

Perpjekjet e Messit dhe te tjereve shkuan dem pasi Argjentina nuk mundi te barazoje duke kompromentuar Boterorin qe ne start.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy