Broja te Fulham, zbulohet numri që do të mbajë në fanellë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Broja te Fulham, zbulohet numri që do të mbajë në fanellë

Armando Broja është huazuar te skuadra e Fulham deri në fund të sezonit. Lajmi është konfirmuar nga gazetari sportiv, Fabrizio Romano, ndërsa zbulohet edhe numri që do të mbajë në fanellë.

Ai do të mbajë numrin 9.

Sipas tij Chelsea dhe Fulham kanë arritur marrëveshjen mes tyre.

Romano ka theksuar se Broja do të qëndrojë si huazim për një tarifë rreth 4 milionë paund deri në qershor te Fulham, që ndodhet aktualisht në vendin e 12-të të Premier League.

Advertisement

Armando Broja do t’i bashkohet Fulhamit në formë huazimi nga Chelsea deri në qershor. Fulham fiton garën kundër Wolves për të nënshkruar Broja, tarifa e huazimit do të jetë rreth 4 milion £ për Chelsea dhe ai do të kthehet”, shkruan gazetari italian.

/Vizionplus.tv/

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy