“Ëndrra mbaroi”, mediat gjermane drejtojnë gishtin nga arbitri: Jemi të zemëruar!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Ëndrra mbaroi”, mediat gjermane drejtojnë gishtin nga arbitri: Jemi të zemëruar!

“Ëndrra mbaroi!” , kështu e komenton humbjen dramatike gjermania “Bild”, pasi Panzerat u eliminuan në minutën e 119-të nga Spanja.

Një ndeshje me mjaft ritëm, raste por edhe  shumë polemika, sidomos ajo penallti e mohuar ndaj gjermanëve.

Ishte minuta e 107-të e shtetsës kur arbitri Taylor nuk denjoi as të shohë VAR-in, pas prekjes së topit me dorë nga ana e Cucurellas.

Advertisement

Ndërsa pritej që ndeshja të shkonte me 11 metërsha, Merino shkëputet mjaft bukur ën zonë dhe me kokë dërgon topin në krahun e djathtë të portës së mbrojtur nga Neuer.

Nofka “Macja e zezë” e Gjermanisë  duket se do të vijojë t’i ndjekë gjatë spanjollët, të cilët shkaktuan ankth sa herë i afroheshin portës së mbrotjur nga gardiani i “panzerave”.

/Vizionplus.tv/

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy