Bëni Like Struga.info në Facebook


Finalja e superkupës së Europës/ Reali i Madridit përballet sot me Eintracht Frankfurt

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Finalja e superkupës së Europës/ Reali i Madridit përballet sot me Eintracht Frankfurt

Real Madrit dhe Eintracht Frankfurti do të përballet mbrëmjen e kësaj të mërkure në finale e superkupës së Europës.

 

Madrilenët do të synojnë ta nisin sezonin me një trofe të ri edhe pse vijnë  në  këtë ndeshje si fitues të Ligës së Kampionëve ku do të kenë përballë kampionët e  Ligës së Evropës.

 

Advertisement

Për këtë ndeshje, Los Blancos do t’i ketë të gjithë lojtarë në dispozicion, ndërsa nga ana tjetër Eintrachti vuan mungesën e 2 lojtarëve të cilët janë të dëmtuar.

 

Kjo do të jetë ndeshja e parë në një kompeticion evropian midis këtyre dy skuadrave që nga viti 1960, ku spanjollët triumfuan me rezultat të thellë 7 me 3 në finalen e Kupës së Evropës.

 

Advertisement

Të dyja kampet janë deklaruar se janë shumë të përgatitur për këtë takim, që do të luhet sot në orën 21:00 në stadiumin “Helsinki Olympic”.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy