Përmbysje e çmendur, Reali në finalen e Champions

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Përmbysje e çmendur, Reali në finalen e Champions

Real Madrid beri nje permbysje fantastike ndaj Manchester City duke siguruar nje bilete per ne finalen e madhe te Parisit perballe skuadres se Liverpool.

“Los Blancos” fituan 3 me 1 perball Manchester City duke  zhvleresuar keshtu humbjen 4 me 3 te ndeshjes se pare.

Edhe kete here anglezet shenuan te paret me ane te Mahrez, mirepo Reali beri nje kthese te pabesueshme ne fund.

Dy gola te Rodrigos ne minutat 90 dhe 91 i cuan shifrat ne 2 me 1 per vendasit. Ndeshja shkoi ne shtese aty ku Benzema me penallti realizoi golin vendimtar.

Advertisement

Per tu vecuar ne kete ndeshje edhe futja ne fushe ne fund e nje tifozi shqiptar me flamurin kuqezi duke perqafuar Benzemane.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy