Përmbysje spektakolare, Liverpool i pari finalist i Champions League

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Përmbysje spektakolare, Liverpool i pari finalist i Champions League

Liverpool është skuadra e parë që pret një bilete për në finalen e madhe të Champions League.

“Të kuqtë”mposhtën 3 me 2 me përmbysje Villarealin edhe në duelin e kthimit në Spanjë, ndërkohe që edhe në Angli kishin fituar 2 me 0.

Dueli këtë herë ishte më i vështirë për skuadrën e Klopp. Kjo pasi Villareal e mbylli pjesën e parë në avantazh 2 me 0 me gola të Dia dhe Coquelin.

Mirëpo në të dytën Liverpool bëri një përmbysje të madhe duke shënuar tre gola me anë të Fabinho, Luis Dias dhe Mane.

Advertisement

Kësisoj me rezultatin e përgjithshëm 5 me 2, Liverpool shkon në finalen e e Champions League në 28 maj dhe do të presë ekipin rival që do të dalë nga cifti tjetër Real Madrid vs Manchester City.

Ndeshja u transmetua ne Tring.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy