Kategoria e dytë/ AF Elbasani feston me Kupën në Grupin B, ndalesa e fundit sfida me Vorën e Grupit A

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kategoria e dytë/ AF Elbasani feston me Kupën në Grupin B, ndalesa e fundit sfida me Vorën e Grupit A

Klubi i AF Elbasanit është shpallur sot fitues në Grupin B të Kategorisë së Dytë, në mbylljen e sezonit të rregullt për këtë kampionat.

 

Ekipi e ka mbyllur garën në këtë sezon me 18 fitore e 4 barazime, pa regjistruar asnjë humbje dhe në fund arriti të bënte diferencën ndaj Pogradecit për të siguruar ngjitjen direkte. Elbasanasit kanë festuar me trofeun e tyre, në ceremoninë e organizuar nga FSHF në fund të ndeshjes së fituar me shifrat 6-0 ndaj Tepelenës.

 

Advertisement

Tashmë ekipi do të përqendrohet te një tjetër objektiv, ai i shpalljes kampioni i Kategorisë së Dytë, në finalen që luan ndaj fitueses së Grupit A, Vorës. Sfida në fjalë është planifikuar që të luhet më datë 11 maj në “Air Albania”, në orën 18:00.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy