Kupa e Botës/ Danimarka dhe Tunizia në barazim

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në ndeshjen mes Danimarkës dhe Tunisisë që u zhvillua ditën e sotme në Katar, nuk u realizua  asnjë gol.

 

 

Ishte një përballje e ekulibruar, me raste të shumta, e gola të anuluar për pozicion jashtë loje  për të dyja skuadrat.

Advertisement

 

 

Në pjesën e dytë danezët pretenduan për një penallti pas një prekje të topit me dorë por për gjyqtarin nuk kishte asgjë. Pavarësisht rasteve në fund, rrjetat nuk u prekën dhe gjithçka u mbyll me rezultatin 0-0.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy