Liverpool ‘thyen’ Manchester Cityn dhe fiton superkupën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Liverpool ‘thyen’ Manchester Cityn dhe fiton superkupën

Liverpool e nis me trofe sezonin e ri.

‘Të kuqtë’ e Jurgen Klopp kanë mposhtur me rezultatin 3-1 në finale e super kupës Machester Cityn.

Advertisement

Liverpool kaloi i pari në avantazh me anë të një goli të Alexander Arnold.

Shifrat u barazpeshuan nga sulmuesi i ri i ‘qytetarëve’ Alvarez.

Advertisement

Por penalltia e shndërruar në gol nga Salah dhe më pas blerja me bujë e të kuqve Darëin Nunez, vulosën fitoren.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy