Manchester City në gjysmëfinale mes sherrit, pret biletë edhe Liverpool

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Manchester City në gjysmëfinale mes sherrit, pret biletë edhe Liverpool

Gjysmefinalet e Champions League do te jene nje ceshtje anglo-spanjolle.

E marta ishte mbremja e iberikeve pasi u kualifikuan Real dhe Villareal. Ndersa kete te merkure kaluan dy anglezen, Manchester City dhe Liverpool.

Skuadra e Guardioles mbajti nje barazim 0 me 0 ne Madrid kunded Atleticos qe i mjaftoi te shkonte me tej fale suksesit 1 me 0 ne Angli

Ne fund ndeshja u mbyll me nje sherr masiv.

Advertisement

Nderkohe Liverpool megjithe ndalesen 3 me 3 ne shtepi nga Benfica, kaloi me tej pasi kishte fituar ndeshjen e pare 3 me 1.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy