Ndeshja me Ishujt Faroe, qindra shqiptarë nga Maqedonia e Veriut vijnë për të mbështetur kombëtaren

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ndeshja me Ishujt Faroe, qindra shqiptarë nga Maqedonia e Veriut vijnë për të mbështetur kombëtaren

Qindra shqiptarë nga Maqedonia e Veriut kanë kaluar ditën e sotme pikën e kalimit kufitar të Qafë Thanës për të qenë të pranishëm në stadiumin “Air Albania” për ndeshjen me Ishujt Faroe.

 

Nga kjo pikë kalimi kufitare kanë kaluar edhe shumë shqiptarë që jetojnë në vende të ndryshme të Europës, enkas për festën e kësaj nate për futbollin shqiptar.

 

Advertisement

Burime zyrtare bëjne më dije se vetëm ditën e sotme nga Qafë-Thana kanë hyrë me tepër se 1750 shtetas, 500 prej të cilëve kanë deklaruar se vijnë për të parë ndeshjen e fundit kualifikuese të Shqipërisë. Burime të stacionit policor të Qafë-Thanës thanë se policia kufitare dhe jo vetëm ka ushtruar kontrolle të imta për gjithë mjetet e tifozëve shqiptarë të cilët kanë hyrë në vendin tonë.

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy