Neymar bëhet “sheik”, ikën nga PSG dhe firmos kontratë faraonike në Arabi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Neymar bëhet “sheik”, ikën nga PSG dhe firmos kontratë faraonike në Arabi

Arabia Saudite rremben nje tjeter yll te futbollit boteror. Neymar Junior transferohet nga PSG tek Al Hilal.

 

Ishte vete klubi parizien qe njoftoi largimin e kampionit brazilin pas 6 vitesh aktivizimi ne France.

 

Advertisement

Neymar luajti 173 takime me PSG duke shenuar 118 gola e duke dhene 70 asist.

 

Prezantimi tek Al Hilal ku luajne edhe Kulibali dhe Milinkovic-Savic pritet te behet te premten ose te shtunen.

 

Advertisement

Braziliani do te fitoje nje shume marramendese vjetore ne Arabi, perafersisht 160 milione ne nje sezon duke e bere nder kontratat me te majme ne bote bashke me Benzema dhe Ronaldo.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy