Shqipëria, barazimi me Ishujt Faroe nuk e zbeh festën/ Vendi i parë në grup është historik

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shqipëria, barazimi me Ishujt Faroe nuk e zbeh festën/ Vendi i parë në grup është historik

Shqipëria shkon në europian si vend i parë i grupit, pas barazimit pa gola në “Air Albania” ndaj Ishujve Faroe.

 

Një ndeshje me disa mundësi, por kuqezinjtë nuk arritën të shënojnë.

 

Advertisement

Kombetarja mbylli grupin e para me 15 pikë po aq sa Çekia, por fitorja në ndeshjen direkte jua dha avantazhi tanëve.

 

Polonia vjen e treta në klasifimkim me 11 pikë e ndjekur nga Moldavia me 10 pikë, ndërsa Ishujt Faroe e mbyllin në vendin e fundit me 2 pikë.

 

Advertisement

Mbrëmja e sotme do jetë një festë, jo vetëm sportive. Pas ndeshjes në stadium do ketë një koncert me këngë dhe valle, teksa kjo është hera e dytë që kuqezinjtë marrin pjesë në një turne të tillë, pas “Francë 2016”.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy