Sot, shorti i “Euro 2024”/ Shqipëria njeh rivalët e kampionatit europian

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

Shqipëria do të njohë sot në orën 18:00 rivalët në grupet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” të shtunën më datë 2 dhjetor.

 

Shorti për evenimentin më të madh të futbollut në Europë do të hidhet në Hamburg.

Advertisement

 

Ekipet e kualifikuara deri më tani ( mungojnë edhe te skuadra që do të dalin nga play-off në mars 2024) janë të ndara në 4 vazo.

 

Kuqezinjtë janë vendosur në vazon e dytë së bashku me Hungarinë, Turqinë, Rumaninë, Danimarkën dhe Austrinë.

Advertisement

 

Gjermania si ekipi pritës i Europianit ndodhet në vazon e parë dhe ekipet e tjera në atë vazo janë Portugalia, Franca, Spanja, Belgjika dhe Anglia.

 

Në vazon e tretë ndodhen Holanda, Skocia, Kroacia, Sllovenia, Sllovakia dhe Çekia. Ndërsa vazo e katërt ende nuk është e plotësuar, pasi deri më tani janë të konfirmuar vetëm tre ekipe Italia, Serbia dhe Zvicra.

Advertisement

Sot, shorti i “Euro 2024”/ Shqipëria njeh rivalët e kampionatit europian

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy