“Euro 2024”/ Hidhet shorti, mësohet kundërshtari i Shqipërisë, ja grupet e plota

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Euro 2024”/ Hidhet shorti, mësohet kundërshtari i Shqipërisë, ja grupet e plota

Sot në Gjermani është hedhur shorti për kualifikueset e “Euro 2024” teksa u mësuan edhe kundërshtarët e Shqipërisë apo Kosovës.

 

Kuqezinjtë u shortuan në grupin E me skuadra si Polonia, Çekia, Ishujt Faraore dhe Moldavia, ndërsa nga krahu tjetër “Dardanët” janë shortuar në grupin I me ekipe si Zvicra, Izraeli, Rumania, Bjellorusia, Andora.

 

Advertisement

Një short emocionues do të jetë pasi goglat vunë sërish përballë Italinë dhe Anglinë në grupin C bashkë me Ukrainë, Maqedonia e Veriut.

 

Ja të gjitha grupet:

 

Advertisement

Grupi A: Spanja, Skocia, Norvegjia, Gjerorgjia, Qipro.

 

Grupi B: Holanda, Franca, Irlanda, Greqia, Gjibraltari.

 

Advertisement

Grupi C: Italia, Anglia, Ukrainë, Maqedonia e Veriut, Malta.

 

Grupi D: Kroacia, Uellsi, Armenia, Turqia, Letoni.

 

Advertisement

Grupi E: Polonia, Cekia, Albania, Ishujt Faraoe, Moldavia.

 

Grupi F: Belgjika, Austria, Suedi, Azerbajxhani, Estonia.

 

Advertisement

Grupi G: Hungaria, Serbia, Mali i Zi, Bullgari, Lituania.

 

Grupi H: Danimarka, Finlanda, Slloveni, Kazakistan, Irlanda e Veriut, San Marino.

 

Advertisement

Grupi I: Zvicra, Izraeli, Rumania, Kosova, Bjellorusia, Andora.

 

Grupi J: Portugalia, Bosnje Hercegovina, Islanda, Luksenburg, Sllovaki, Lihtenshtenji.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy