Sot Shqipëri-Armeni, ndryshime të mëdha në formacion

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sot Shqipëri-Armeni, ndryshime të mëdha në formacion

Shqipëria do të luajë sot në orën 17 e 30 në Arenen kombëtare në Tiranë ndeshjen e radhës miqësore kundër Armenisë.

Ndonëse në leter një ndeshje pa interes të madh, vëmendja kryesore do të jete e përqendruar në faktin se kjo mund të jetë apo sfida e fundit në krye të pankines kuqezi për Edi Rejen. T

Advertisement

rajneri Italian në konferencen e fundit për shtyp tha se teksa ka ardhur në fund të kontrates, tanime është në dorën e Dukes të vendose nëse do të rinovoje apo jo, ndonëse vetë trajneri I njohur do të donte të vazhdonte aventuren me kuqezinjte.

Ndonëse e ka konsideruar shumë të rëndësishme fitoren pas rreth 1 viti thatësire, tekniku Reja ka lajmëruar një rotacion masiv në formacion në raport me takiminn e 3 ditëve më parë kundrë Italisë.

Advertisement

Gjasat janë që në portë të luajë Elhan Kastrati ndërsa në mbrojtje është radha e dy lojtarëve të suoperiores Gurishta dhe Hadroj pa harruar edhe Adrian Bajramin dhe Mihajn.

Në mesfushë gjitahshtu rotacion masiv pasi pritet të luajë nga minuta e parë Kristjan Asllani dhe qazim Laci si dhe një mes Ramadanit dhe Cokajt. Në sulm Shansi I madh për Skukën e partizanit për të rikonfirmuar veten pas minutave të pakta port ë mira ndaj Italisë.

Advertisement

Ndërsa partneri i tij do të jetë Ernest Muci duke qënë se Broja dhe Uzuni tanime e kanë lënë grumbullimin pas ndeshjes me Italinë.

Ndeshja do të gjykohet nga maqedonasi Aleksander Starev. Për herë të fundit ne sfida zyrtare Shqiperia dhe Armenia janë ndeshur në eleminatoret e Euro 2016, teksa kuqezinjte fitonin të dyja sfidat 2 me 1 ne Elbasan dhe 3 me 0 në Erevan.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy