Spektakël në Champions/ Manchester City mund Realin e Madridit 4 me 3

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Spektakël në Champions/ Manchester City mund Realin e Madridit 4 me 3

Një spektakel të aftë për ta prodhuar vetëm Champions League.

Kështu mund të konsiderohet ajo që la pas dueli I parë gjysmëfinal i këtij kompeticioni mes Manchester city dhe Real Madrid.

7 gola një fitore 4 me 3 të anglezeve, rezultat që gjithsesi a lënë të hapur ndeshjen e kthimit pas një jave.

Skuadra e Pep Guardioles shkoi deri ne 2 me 0 pasi shënoi më de Brojnë dhe Zhezus.

Advertisement

Mirëpo një gol I Benzema në minutën e  33 riahpi ndeshjen.

Foden në startin e të dytës I coi shifrat në 3 me 1, mirëpo vetëm dy minuta më fvonë ishte Vinisius që realizoi një gol spektakolar për madrilenet.

Po kaq I bukur ishte edhe goli I Bernardo Silves në minutën e 74.

Por Reali tregoi se jo më kot është rekordmeni I Europës duke shkurtuar sërish difrencat me një penallti spektakolare të Benzema në minutën e 82.

Advertisement

Ky rezultat le të hapur cështjen për finalistin e këtij cifti.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy